Halil PARLAKOĞLU
Halil PARLAKOĞLU
halilparlakoglu@kentgazetesi.com
Ciddi bir iş – 15 Haziran 2019
  • 0
  • 15 Haziran 2019 Cumartesi
  • +
  • -

Günümüz spor dünyasında bir kulüp yönetmek neresinden bakarsanız bakın çok ama çok ciddi bir iş.

Gerek saha içi, gerek saha dışı birden fazla parametrenin aynı anda birbiriyle uyumlu olması bu işin olmazsa olmazlarından.

Nitekim Bursaspor son yıllarda maalesefbu işin ciddiyetini yeteri kadar anlayamamış insanlar tarafından yönetiliyor. Şehrin dinamikleri, nüfusu, insanların spora olan (futbol, basketbol ayırt etmeksizin) ilgisi gibi kriterler göz önüne alındığı zaman gerek maddi gerek manevi anlamda bu kadar başarısız yönetimlere denk gelmiş, geliyor olmamız açıkçası oldukça üzücü bir durum.

Oysa bu şehrin tüm imkanlarıyla var olmuş, olmaya devam eden ve edecek olan insanları göz önüne alırsak seçenek o kadar fazla ki…

Ne yazık ki iş ciddiyete, sorumluluk almaya, taşın altına elini koymaya geldiği zaman bu kulüp çok yalnız bırakılıyor. Bu durumu yaşanan son adaylık sürecinde de gördük.

Son birkaç seçimdir sürekli adı geçen isimler bu sefer sessiz kalmayı ve sorumluluk almamayı tercih ettiler, saygı duymak gerekir.Oysa kulübün şu an içerisinde bulunduğu durum o kadar göreve açık ve şu aşamada alınabilecek hem sportif hem idari her bir başarı o kadar değerli ve kıymetli ki…

Ama daha önce de dedim ya, bu iş çok ciddi bir iş.

Özellikle futbol dünyasında işler günden güne çok hızlı bir şekilde değişiyor. Kulüpler sahip oldukları güçle, lobicilik faaliyetleri ile var oluyor ve sahip olduğu konumu koruyor.

İşte tam bu noktada takımların başkan ve yöneticileri devreye giriyor. Başkanınız ve listesi ne kadar güçlü, lobi sahibi, gerektiği zaman herkese çekinmeden sesini çıkartabilecek insanlar ise siz de o kadar dik duruyor ve var oluş mücadelesinin içinde kalıyorsunuz.

Peki ya Bursaspor’a bu anlamda destek çıkacak, biz bu işin üstesinden geliriz diyen insanlar nerede?

Bir tek müstakbel başkanmı bu sorumluluğa aday olabiliyor?

Hani başkanlığa Ali Ay’ın devam etmesine karşı olanlar neredeler? Bu kulübe kötü gün iyi gün ayırt etmeden destek olup sahip çıkacak olanlar nerede?

Bu şehirde söz sahibi olan aileler, bireyler neden taşın altına hep beraber ellerini koyup Bursaspor’u hak ettiği yerlere taşımak yerine sessizce yerlerinde oturup bekliyorlar?

Bursaspor bu şekilde yalnız bırakılmayı inanın bana hiç ama hiç hak etmiyor, bu durum Bursaspor gibi bir kulübe, mazisinde ŞAMPİYONLUK!bulunan bir kulübe hiç ama hiç yakışmıyor!

Yakışmıyor demişken, başkan adaylığı sırasında yaşanan türlü olaylar ve polemikler de bu kulübe ve bu şehrin insanlarına yakışmıyor!

Ama ne yazık ki olan oldu. Bu saatten sonra bugün seçilen başkan ve yönetiminin ellerinden gelen en doğru, dürüst, başarılı ve her şeyden önemlisi Bursaspor’a, bu güzel şehir Bursa’ya yakışan yönetim performansını göstermelerine destek olmak bir Bursasporlu için, Bursalı için en başlıca görev olmalı. Bu kulübün tekrar hak ettiği yerlerde olması kişilerin, kurumların değil bütün şehrin meselesidir. Bu iş çok ciddi bir iştir!

Lütfen kongre üyesi olan herkes görevini yerine getirsin ve kongrede yeterli çoğunluğu sağlayıp bu işi bugün bitirelim, bitirelim ki artık herkes yerini de görevini de bilsin, ödemeler, transferler yapılsın, seneye de hak ettiğimiz yerde olalım. İşte bu ilk ciddi iş!

Bu vesile ile yeni başkan ve yönetimine hayırlı olsun diyor, görevlerinde başarılar diliyorum. Son olarak da Bursaspor’umuzu hak ettiğimiz yerlere hep beraber taşımayı ümit ediyorum! Hiç kimse unutmasın bu çok ama çoook ciddi bir iş!.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?