Halil PARLAKOĞLU
Halil PARLAKOĞLU
halilparlakoglu@kentgazetesi.com
Futbol takımı – 3 Temmuz 2019
  • 0
  • 03 Temmuz 2019 Çarşamba
  • +
  • -

Başarısızlıklar silsilesi ile geçen 3 yıl sonunda küme düşen Bursaspor’da şu günlerde tam bir belirsizlik havası mevcut.

3 Temmuz’da top başı yapacak olan takımda neredeyse oyuncu kalmadı diyebiliriz. Giden, gidecek olan oyuncuların sayısı günden güne artıyor. Gidenler oluyor ama şu ana kadar gelen kimse yok.

23 Haziran’da yapılan kongre sonrası görevi devralan Mesut Mestan ve yönetimi tüm konsantrasyonunu ilk hedef olarak kulübün mali ve idari sorunlarını çözmek için harcıyorlar. Transfer yasağı, puan silme cezası gibi olası yaptırımların önüne geçmek için geçmiş zamanlardan kalan ödemeleri yapmakla göreve başlayan yönetim futbol takımı için sportif direktör Selçuk Erdoğan’ı göreve getirmek dışında somut bir adım atmadı. Selçuk Erdoğan ilk bakışta Samet Aybaba’nın ekibinden imajıyla çok pozitif bir isim olarak görünmese de geçmişine baktığımız zaman genç yaşına rağmen kendini iyi yetiştirdiğini söyleyebiliriz. Selçuk Erdoğan hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse;

  • Gazi Üniversitesi-Spor Bilimleri Fakültesi’ndeki Lisans eğitimini 1.likle tamamlamıştır.
  • Futbol üzerine Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini de tamamlamıştır.
  • Antrenörlük stajını Atletico Madrid’de yapmıştır.
  • 4 dil biliyor.
  • Adanaspor, Antalyaspor, Eskişehirspor gibi takımlarda yardımcı antrenörlük yapmıştır.

Tüm bu bilgi ve tecrübelerini uygulama ve aktarma şansı bulabilirse başarılı olması işten bile değil diye düşünenlerdenim. Umarım ona verilen bu görevi layıkıyla yerine getirir ve bu camiaya en verimli şekilde hizmet eder. Başarılar dilerim.

Selçuk Erdoğan dışında kulübe henüz katılmış herhangi bir isim yok. Bu sene 1.Lig’de mücadele edecek kadronun nasıl şekilleneceği doğrultusunda atılmış somut bir adım yok. Bir de tabi ki adeta tabiri caiz ise “batan geminin malları” durumundaki futbolcular var. Günden güne birer birer ayrılıyorlar. Furkan Soyalp ve Badji şu ana kadar resmi olarak gitmiş futbolcular. (Kiralık olup kulüplerine dönenler hariç) Bir de Yusuf Erdoğan var. Geçtiğimiz günlerde Galatasaray forması ile görüntüleri dolaşıyordu. Henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen… Bakınız bir futbolcu düşünün ki ekmeğini yediği, iyi kötü forması için ter dökmeye çalıştığı bir kulüpten bile ayrılamayan… Ne yazık! Yaptığı bu paylaşım sadece Bursaspor değil Galatasaray tarafından da tepkiler ile karşılandı. E akıl da mantık da bir!Aytaç Kara’da askerden döndükten sonra alacaklarına karşılık olarak takımdan ayrılacak. Ertuğrul ve Okanise yönetimle konuşarak serbest kalıp gitmek değil, kulübe bonservis kazandırarak gitmek yolunu tercih ettiler. Bir diğer kalecimiz Muhammed ise geçtiğimiz günlerde Galatasaray temsilcileri ile Mudanya’da bir görüştürme gerçekleştirdi. Muhammed’i Fatih Terim’in çok istediği biliniyor. Hatta Galatasaray kulübünden gelen 1 milyon €’luk bir teklif yönetim tarafından az bulunmuş ve reddedilmiş ancak kısa zamanda taraflar arasındaki pürüzlerin giderilip transferin resmiyet kazanacağını düşünüyorum.Burak Kapacak ve Umut Meraş için de muhtemel ayrılık ilerleyen günlerde gerçekleşebilir.

Futbolcu kadrosundaki durum böyle iken henüz kimler gelecek net bir açıklama yok. Mehmet Akyüz gelme konusunda istekli olduğunu yönetime bildirdi. Kesinlikle yararlı olacağını düşünenlerdenim. Volkan, Şamil, Erdem gibi geçmişte bu forma için mücadele eden ve bu formanın ağırlığını bilen oyuncuların da adları geçiyor. En kısa zamanda netlik kazanıp bir an önce yeni sezon için gerçek bir futbol takımı hüvviyetinde çalışmalara başlanması gerekiyor. Aksi takdirde 19/20 sezonu bizim için başlamadan bitebilir. Unutmamalıyız ki bu camia bir depremi daha kaldıracak durumda değil.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?