Hıdırcan Kaya
Hıdırcan Kaya
hidircan@kentgazetesi.com
BÜYÜKŞEHİR HİZMETTE SINIR TANIMIYOR
  • 0
  • 22 Aralık 2019 Pazar
  • +
  • -

 

Büyükşehir birkaç gün içinde büyük hizmetler yapmaya başladı. Özellikle gençlere yönelik olan bu durumlar Büyükşehir Belediyesi’ni bir adım öne çıkarmış oldu.

Öncelikle Şehir Kütüphanesi’nden alınan her kitap 2 binişlik olmak üzere Bursakart’a dönüşüyor. Bu başlı başına tamamen güzel bir hizmet. Özellikle lise ve üniversite olmak üzere gençlerin ilgisini yeterince çekmiştir. Okuma oranlarını da arttıracağından eminim. Güzel bir teşvik. Başkan Aktaş ve ekibi güzel bir etkinliğe imza attı.

Bu gibi hizmetleri gerek Bursa’nın ilçe belediyeleri gerekse de diğer şehirlerin belediyeleri örnek almalıdır. Aynı uygulama olmasa bile başka, özellikle okumaya yönelik teşvikler hayata geçirilmelidir.

Büyükşehir’in bir diğer hizmeti ise Kitap Fuarı. Geçtiğimiz günlerde resmi açılışı yapılan fuara birbirinden yetenekli yazar katılmaktadır. Üstelik de 125 yayınevi bu fuarda boy gösteriyor. İlki gerçekleştirilen fuarda ilk günlere göre halkın katılımı da yüksek.

Bursa’yı daha çok yaşanabilir şehir yapmak için herkesin elini taşın altına koyması gerekir. Çünkü Bursa, en iyilerine layık. Tüm belediyelerin birlikte çalışması gerekiyor ve Bursa için ne yapılması gerekiyorsa yapılsın.

Büyükşehir, bu iki hizmeti ile halkın gönlünde taht kurmuş durumda. Umarım ileride faydalı, bir çok hizmetin altına daha imza atarlar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?