Hıdırcan Kaya
Hıdırcan Kaya
hidircan@kentgazetesi.com
TARTIŞMALAR BİTMELİ!
  • 0
  • 12 Aralık 2019 Perşembe
  • +
  • -

 

Büyükşehir Belediyesi ve Mudanya Belediyesi arasında son haftalarda yaşanan olaylar, Bursalılar için kafa karıştırıcı durumlardır. Bursa’nın bu gibi tartışmalara ayıracak vakti yoktur. Bursa için 1 dakika bile geçmeden çalışmalara başlanmak zorundadır.

İki belediye arasında ilk önce kaçak inşaat krizi gerginlik yaratmıştı. Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz, inşaatın kaçak olmadığını savunmuştu. Büyükşehir Belediyesi ise inşaatın kaçak olduğunu öne sürerek mühürlemişti. Bu gibi tartışmalara gerek kalmadan iki başkanın da oturup ortak sonuca varması gerekir. Bursalıların başkanlardan bekledikleri de aslında tam anlamıyla budur.

Daha sonradan ise geçtiğimiz günlerde yine iki belediye arasında bu sefer de havuz meselesi çıktı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ‘Mudanyalıların hakkını savunurum’ şeklinde bir açıklama yaptı. Dün de bu sefer buna karşılık Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘havuz, kimsenin şahsı malı değildir’ söyleminde bulundu.

Bu işlerin sonu gelmez. O yüzden bir araya gelip bir an önce ortak yol bulunmak zorundadır. Bursa’nın daha büyük sorunları vardır. O yüzdendir ki sadece iki belediye değil, bütün belediyeler bir araya gelip Bursa için çözüm üretmelidir. Trafik sorunu,  bitmeyen stadyum gibi daha ciddi sorunlar mevcuttur. Ondandır ki gerek Başkan Aktaş olsun, gerek Başkan Türkyılmaz olsun, ya da diğer belediyeler. Herkes, Bursa için ter dökmeli, bu şehri yaşanabilir şehre dönüştürmeleri gerekir. Çünkü Bursa, hizmetlerin en iyisine layık.

Bu gibi sorunların özellikle iki belediye arasında çözüme kavuşturulması gerekmektedir. Bir an önce çözüm bulmak umuduyla…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?