Hıdırcan Kaya
Hıdırcan Kaya
hidircan@kentgazetesi.com
HER ŞEYE ZAM- 1 Eylül 2019
  • 0
  • 01 Eylül 2019 Pazar
  • +
  • -

Her geçen gün zam haberleri gelmeye devam ediyor. Gerek doğalgaza, gerekse de benzine, motorine. Ekonomik krizin içerisinde dönüp duruyoruz. İnsanlar kıt kanaat zar zor geçinirken hep bir yerlerden zam haberleri geliyor. Yine bugünden geçerli olmak üzere doğalgaza yüzde 15 oranında bir zam geldi. Tam da kış aylarına, artık yazın bittiği zamana girerken böyle haberlerin gelmesi hiç de şaşırtıcı olmadı. İnsanlar soğuktan donmayacağına göre ne yapacak? Tabii ki de doğalgaza sarılacak.Çünkü başka çareleri yok.

Birkaç gün sonra da ne olacak biliyor musunuz? Hani bugün yüzde 15 oranında bir zam oranı geldi ya hani. Bu yüzde 15 zam oranının yaklaşık 5lik kısmını alacaklar. Hep böyle oluyor, yine olacak. Yani önümüzdeki günlerde şöyle bir haber duyacaksınız. Doğalgaza yüzde 5lik indirim yapıldı. İlla rakamlara bağlı kalmayalım. Bu oran 6 ya da 7 de olabilir. Ama mutlaka böyle bir şey olacak. Gördüğümüz hep aynı senaryo, yine de devam edecek.

Yeter artık! Bu insanlar zamlardan bıktı. Her geçtiğimiz gün başka zamlarla karşımıza geliyorsunuz. Akaryakıtta, giyimde, yiyecekte, doğalgazda, elektrikte daha adını sayamadığım her şeyde. Her şeye bu kadar zam gelirken ekonominin düzelmesi için kılını bile kıpırdatmayan o kadar siyasi. Gerek muhalefet partisi, gerekse de iktidar partisi ekonominin düzelmesi için hiçbir olumlu sonuç alamıyor. Bu gidişle de alamayacak gibi gözüküyor.

Ülkede bu kadar işsizlik sorunu varken, asgari ücret açlık sınırından daha az iken neden çözümler bulunmuyor? Bugün açlık sınırı tam 2 bin 75 tl iken asgari ücret 2 bin 20 tl. Yani bu demek oluyor ki bu ülkede asgari ücretle çalışan insanlar aç durumda. Ülkede bu kadar aç varken halen daha neden zam haberleri peşimizi bırakmıyor? İnsanlar ne yapsın istiyorsunuz? Hiç mi düşünmüyorsunuz? Nasıl ve ne ile geçineceklerini. Umarım başka zam haberleri gelmez ve insanlar rahat rahat geçinirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?