Hıdırcan Kaya
Hıdırcan Kaya
hidircan@kentgazetesi.com
Otobüsler alev alev yanıyor!
  • 0
  • 14 Kasım 2019 Perşembe
  • +
  • -

 

Son günlerde çıkan haberlerde hemen hemen hepimizin bilgisi vardır. Bursa’da belediye otobüsleri alev alev yanmaya başladı. İlk olarak bundan 4 ya da 5 gün önce bir otobüs yandı. Daha sonra ise 2 gün önce bir daha, başka bir otobüs yandı. Neyse ki hiçbir vatandaşımıza en ufak bir zarar gelmedi. Ama bu, gelmeyeceği anlamını da taşımıyor.

Bu olaylarda en çok şoförleri takdir ediyorum. Kolay değil, yanan otobüste soğukkanlı davranmak. Hiçbir yolcuya zarar gelmemesini sağlamak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Lakin bu işin peşinin bırakılmaması lazım. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş, elinden ne geliyorsa yapması gerekiyor. Daha fazla otobüs yanmadan, kimse ölmeden denetlemelerin yapılması gerekiyor. Başkan Aktaş’ın da zaten gerekeni yapacağından son derece eminim.

İlk yanan otobüste de son yanan otobüste de olmak üzere şoförler yeterince soğukkanlı şekilde başarı göstermişlerdi. Hatta Başkan Aktaş, ilk yanan otobüsün şoförüne soğukkanlılığından ötürü ödüllendirmişti. Bu konunun Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ele alınması gerekiyor. Yoksa, bu iki yanan otobüs de geleceğin habercisi olabilir. Sonuçta ucuz atlattık fakat bir dahakine öyle olacağını sanmıyorum.

Sonuç olarak bu otobüslere her gün belki de binlerce kişi binip iniyor. O kadar can taşıyor. Kimseye hiçbir zarar gelmeden bir an önce BURULAŞ’ın da bu işe el atması en doğrusu olur. Umarım kimseye hiçbir zarar gelmeden otobüslerin neden yandığı ve bir daha yanmaması için önlemler alınması gerekiyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?