Hıdırcan Kaya
Hıdırcan Kaya
hidircan@kentgazetesi.com
Siyanür ve ölümler
  • 0
  • 16 Kasım 2019 Cumartesi
  • +
  • -

Siyanür… Birkaç haftadır moda oldu. İntihar etmek isteyen siyanür alıp öyle intihar ediyor. Ne acıdır ki halen daha bu siyanür denilen vahşete kimse dur diyemiyor. Çok mu zor siyanürü reçeteyle satmak? Madem her önüne gelen siyanür yüzünden ölüyor. O zaman reçete usulü ile satılması gerekiyor. Çünkü intihar etmek isteyen birisi artık silah ile veya da kendini asarak intihar etmiyor. Direkt olarak siyanür siparişi verip de kokudan kendini ve ne acıdır ki ailesini öldürebiliyor.

Son çıkan haberlere göre de en son dün bir aile daha siyanürden zehirlenerek yaşamlarını sonlandırmış oldu. İstanbul’da Bakırköy’de bir aile daha siyanürle yok oldu. Üstelik de siyanürü yerleştiren adam, eşini zorla evde tuttuğu da anlaşıldı. Eşi çıkmak istemiş ancak bunu yapan adam da çıkmasına izin vermemiş.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada ise; “Dairedeki koku nedeniyle AFAD (KBRN) ekipleri sevk edilmiştir. Ekip tarafından yapılan ölçümlerde olay yerindeki kokunun siyanür olduğu tespit edilmiştir. Konu ile ilgili olay yerinde gerekli önemler alınmış olup, adli ve idari tahkikat başlatılmıştır. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılmaya devam edilecektir” denildi.

Peş peşe gelen siyanür intiharlarının sebebi ise aynı; “Ekonomik bunalım.” İnsanlar, hayatlarına ekonomik bunalım sebebi ile son veriyorlar ve yaşanan olayların ardından hala ciddi bir önlem alınmış değil. Ekonomik krizin getirmiş olduğu sorunlar arasında bana kalırsa en önemlisi insan hayatlarının acı bir şekilde sona ermesidir. Ki bu sorunun çözülmesi kısa vadede mümkün de değildir. Siyanürün reçete ile satılması bir çözüm getirecek mi? Burada altı çizilmesi gereken “siyanürle intihar” değil, insanların kendilerini ve ailelerini ölüme meylettiren ekonomik durumdur. Umarım yetkililer bu sorunu en kısa sürede çözerler. Temennimiz o yönde…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?