Hıdırcan Kaya
Hıdırcan Kaya
hidircan@kentgazetesi.com
Şule Çet davası tekrardan ertelendi
  • 0
  • 21 Kasım 2019 Perşembe
  • +
  • -

Şule Çet davası dün yine görülmeye başlandı. Bu kaçıncı dava? Bütün Şule Çet davaları her defasında ileri tarihlere aktarılıyor. Şule Çet davasında neler olmuştu kısaca bir hatırlayalım. Şule Çet, Gazi Üniversitesi’nde okuyan genç bir kız idi. 29 Mayıs günü bir plazanın 20’nci katından şüpheli bir şekilde düşerek can vermişti. Şüpheli bir şekilde diyorum, çünkü intihar etti diyenler oldu. Sanıklar dün mahkemede dinlendi. Şule Çet’in erkek arkadaşı Furkan C.’de mahkemede tanık olarak dinlendi ve dedi ki ‘Sorunlu bir ilişkimiz olmadı’.

Davada sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand da yer aldı. Ve garip bir olay meydana geldi. Sanıkların cezaevinde kaldıkları süre boyunca birbirleri ile mektuplaştıkları ortaya çıktı. Çağatay Aksu, Berk Akand’a ‘Ya beraber çıkarız, ya da beraber batarız’ dediği anlaşıldı. Peki neden böyle bir şey dedi? Acaba intihar değil de ikisi mi attı o plazadan? Akıllara o soru geldi tabii ki de. Fakat sanıklara, ‘Neden böyle bir cümle kurdun? diye sorulunca sanık Aksu, ‘Sosyal medyada paylaşılanlar, yapılan yanlış haberler belli. Onunla aynı suçtan yargılanıyoruz. O yüzden ya beraber batarız ya da beraber çıkarız dedim’ şeklinde bir ifadede bulunmuş oldu. Olayın iç yüzüne tabii ki mahkeme karar verecek. Ama bu mektuplaşma durumu, olayı açıklığa kavuşturacak gibi.

Üstelik sanıklar için istenen cezalar da belli oldu. Savcı, Sanık Aksu’nun 39 yıla kadar hapsini talep etti. Akand ise olaylar gerçekleştiği sırada Aksu’nun yanında bulunduğu ve ona destek verdiği gerekçesiyle işlenen suçlara yardımdan cezalandırılmasını istedi. Toplamda ise 31 yıla kadar hapsini talep etti. Dava daha önce de olduğu gibi ertelenmiş oldu. 4 Aralık 2019 günü dava tekrardan görülecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?