Hıdırcan Kaya
Hıdırcan Kaya
hidircan@kentgazetesi.com
Süper Lig çok keyifli olacak – 29 Temmuz 2019
  • 0
  • 29 Temmuz 2019 Pazartesi
  • +
  • -

Bu sene lig çok keyifli geçecek. Bunun garantisini şimdiden verebiliyorum. Yapılan transferler bunun en büyük göstergesidir. Gerek Fenerbahçe olsun gerekse de Galatasaray, Beşiktaş olsun. Hepsi birbirinden değerli, güzel oyuncuları transfer ettiler. Fenerbahçe Max Kruse, Vedat Muriqi, Emre Belözoğlu gibi oyuncuları kadrosuna kattı. Galatasaray’a bakacak olursak en güzel transferi Michael Seri oldu. Hani nokta transfer denir ya öyle işte. Beşiktaş transfer döneminde biraz suskun kaldı. Beşiktaş 2-3 senedir transfer dönemlerinde böyle, fakat transfer yapılmamasına rağmen çok iyi işler çıkartıyor. Medipol Başakşehir ise oyuncularını satma uğraşında. Ne yapmaya çalıştıklarını anlamak gerçekten çok güç. Çünkü eğer şampiyon olmak istiyorsan kadrondaki güçlü oyuncuları satmayı bırak, yeni oyuncular alman gerekecek. 

Lig her zamankinden çok daha farklı olacak. 4 büyüklerin taraftarları bile takımı için kesin şampiyon olur diyemiyor. Önceki senelerde öyle bir şey yoktu. Çünkü her sene Fenerbahçe, Galatasaray ya da Beşiktaş şampiyon oluyordu. Ara sıra da Trabzonspor. Ama artık öyle bir şey yok. Ligin en güçsüz diye tanımlanan takımı da şampiyonluk yoluna gidebilir. Bunun en güzel örneği Medipol Başakşehir. Güçsüz diye demiyorum. Bence yaptığı transferlerle çok da güçlü bir kulüp. Ama bu ülke alıştı 4 büyüklerin şampiyon olmasına. Başakşehir yaklaşık 2-3 yıldır şampiyonluk potasına girmeyi başarıyor. Lig öyle bir hal aldı ki 2.lig’den gelen bir takım da şampiyon olabiliyor. Ya da Süper lig’in ‘güçsüz’ diye tabir edilen takımı da.

Lig güzel geçecek demişken bunda hakemlerin de etkisi büyük. Bu ülke artık futbol konuşmak istiyor. Futbol dışında hakem hataları ile ilgilenmek istemiyor. İnsanların emeği bir hakem hatasıyla çöpe gitmesin. Bunun önüne kim geçer, nasıl geçer orasını bilemiyorum. Ama lig başlamadan geçilse iyi olur. Çünkü takımlar bu kadar güzel transfer yapmışken ufak bir hakem hatasıyla emekler çöpe gitmesin. Lig başlamadan önce 18 takıma da can-ı gönülden başarılar diliyorum. Güzel oynayan kazansın!

Süper lig demişken, 1.ligi de unutmamak gerekir. Çünkü orada da Bursaspor’umuz var. Ne yazık ki geçen dönemde başarısız sonuçların ardından Bursaspor küme düşmüştü. Şu anda da pek iyi sayılmaz durumu. Transfer tahtası açılmıyor. Transfer yapılmıyor.

Art arda gelen hazırlık maçlarında yenilgiler. Umarım en kısa zamanda kendini toparlar ve ait olduğu yere çıkar.

Bugün kampa çıkacak olan Bursaspor’a iyi bir kamp dönemi geçirmelerini diliyorum. 1 yıl sonra Süper Lig’de görüşmek dileğiyle…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?