Mehmet YILMAZ
Mehmet YILMAZ
mehmetyilmaz@kentgazetesi.com
Coşku doruktaydı – 1 Kasım 2019
  • 0
  • 01 Kasım 2019 Cuma
  • +
  • -

Bu yıl Cumhuriyet Bayramı kutlamaları muhteşem görüntülere sahne olarak kutlandı. Milli Bayramların son yıllarda bu kadar coşkulu kutlandığına şahit olmamıştım. Hazırlıklar fevkalade güzeldi, ancak halkın ilgisi beklendiği kadar fazla değildi heykeldeki kutlamalara.

Akşam Fatih Sultan Mehmet Bulvarındaki yürüyüş ve hastane alanındaki kalabalık görülmeye değerdi. Tek kelimeyle muhteşemdi. Yaklaşık 200 bin kişi saygı duruşunda ve ardında hep birlikte İstiklal Marşını söylüyor. Bu birlikteliğin meydana getireceği sinerjiyi düşünebiliyor musunuz? Hele havai fişek görüntüsü, kalabalıktaki coşkuyu doruğa çıkardı. Görülmeye değerdi.  Selda Bağcan da finali taçlandırdı.

Hiç şüphesiz Barış Pınarı Harekatının ve ordumuzun kazandığı zaferin katkısı oldukça fazladır. Bu süreç içerisinde batı ülkeleriyle birlikte Arap liginin de bize karşı aldığı tavrın etkisi göz ardı edilemez.İnşallah sahada kazanılan bu zafer, bir şekilde masada aleyhimize dönmez. ABD’nin şantaj kokan skandal kararlarına bakıldığında kaygılanmamak mümkün olmuyor.

Milli Bayramlar Albayrak etrafında kenetlenmemiz gereken günlerdir. Hiçbir şekilde iç siyasete malzeme edilmemelidir. Hep birlikte böylesine coşkulu be birlik içerisinde nice nice yıl dönümlerine…

 

****

 

Cumhuriyet Bayramında İYİ Parti İl Başkanı Dr. Yahya Bahadır, Başkan Yardımcıları Ercan Özel, Birgül Yıldız Günay, Yurdanur Oktay, Zehra Bekar ve Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Temirtaş ile gazetemizi ziyaret ettiler. Gündeme dair konular üzerinde yapılan görüşme samimi bir sohbet havasında geçti.

Şehir Hastanesinin açılmasıyla, kapanan kamu hastanelerinden dolayı Bursa’da hasta yatak sayısında pek fazla bir değişikliğin olmadığını söyledi. Şehir içerisinde inşaatı devam eden hastanelerin hizmete geçmesinden önce Kamu hastanelerinin kapanma kararının yanlış olduğunu ifade etti.

Yerel seçimlerde başarısız sayılamayacaklarını, “Bursa’da ilk bakışta Belediye Başkanlığı kazanamamış olsak da başarısız olduğumuzu düşünmüyorum. Mustafakemalşpaşa’da  çok az oy farkıyla kaybettik. Haklı itirazımız reddedildi. Kuruluşumuzun akabinde erken seçim kararı alındı. Seçime girmemizi engellemeye çalıştılar. Herhangi bir partinin kapanmamasına karşılık kurulan İYİ Parti girdiği ilk seçimde barajı aşacak yeterliliğe ulaştı ve TBMM Gurup kurdu. Yerel seçimde de sonuç belirleyici olan yine İYİ Parti olmuştur” dedi.

 

****

 

Önceki gün İYİ Parti Yıldırım İlçe Başkanlığında yeni yönetim kurulunun tanışma toplantısı yapıldı. Yeni yönetim kurulunun daha öncekilere oranla daha aktif ve donanımlı kişilerden oluştuğu dikkat çekiyordu. İlçe Başkanı Kemal Ataç, “yönetimimizi güçlendirmeye çalıştık. Yıldırımda girilmedik sokak, sıkılmadık el bırakmayacağız. Yıldırım’ın problemleri fazla, işimizin de sor olduğunun farkındayım. Bütün bu zorlukları aşacak birikime sahibiz. Her yöneticimiz bir mahalleden sorumlu olacak. Mahallelerin problemleri tespit ederek çözüm önerilerimizle birlikte ilgili mercilerle görüşerek çözülmesi için çaba harcayacağız” dedi.

Görevi devraldıklarında üye sayılılarının 1157 olduğunu, görevde oldukları süre içerisinde de bu sayıyı 1550’ye çıkardıklarını ifade etti. Yıl sonuna kadar da hedeflerinin üye sayısını 2000’e çıkarmak olduğunu belirtti. “Kapalı kapılar ardında nifak aramıza nifak sokmaya dayalı görüşmelere fırsat vermeyeceğim. Değerli arkadaşlarım kapımız herkese açık, kapalı kapılar ardında görüşmeler yapmayacağız. Biliyorsunuz önümüzde delege seçimleri olacak. Delegeleri bu yönetim kurulu belirleyecek” diye sürdürdü konuşmasını.  Başkanın konuşmasının sonunda yeni yönetim kurulunun tanışmasına geçildi.

Yeni Yönetim Kurulu’nun ilk toplantısı oldukça kalabalıktı.  Başkan da yöneticiler de iddialı konuşuyor. Bakıp göreceğiz söylenen sözlerle yapılan işlerin birbiriyle uyumuna.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?