Mehmet YILMAZ
Mehmet YILMAZ
mehmetyilmaz@kentgazetesi.com
Gelecek Umuttur! – 5 Ağustos 2019
  • 0
  • 05 Ağustos 2019 Pazartesi
  • +
  • -

“Bugün Geleceğin İlk Günü!” Müthiş, etki uyandıran bir cümle. Gelecekte hayal vardır, iyimserlik vardır, inanç vardır, ümit vardır… Beklentileri karşılayacak azim ve kararlılık varsa.

Cumartesi günü İYİ Parti 4. Olağanüstü kurultayı vardı. Kurultay alışık olmadığımız bir “Demokrasi Şöleni” havasında geçti. , İYİ Parti lideri Meral Akşener, parti tüzüğünün kendisine hak tanımasına rağmen delegeye herhangi bir liste sunmadı. Yeni GİK üyeleri tamamen delegenin takdiri doğrultusunda şekillendi.

Bursa, kurultayda en şanslı çıkan illerden biridir. İYİ Parti Milletvekilleri Ahmet Kamil Erozan, İsmail Tatlıoğlu, Parti Kurucular Kurulu üyesi Hasan Toktaş GİK asil üyeliklerine, Kurucu İl başkanı Yüksel Yılmaz da GİK yedek üyeliğine seçilmiştir. Yine İl disiplin Kurulu Başkanı Av. Ayşegül Özyiğit Gül de MDK üyeliğine seçildiler.

Öncelikle kantara çıkma, tartıya çıkıp aday olan medeni cesareti gösteren herkesi kutluyorum. Siyasetle uğraşan herkes bir gün bir yerlere gelmek ister. Genelde hedefleri gizliyor olsalar da, “benim herhangi bir beklentim yok” deseler de herkesin bir beklentisi vardır. Bazıları cesaret edemediği için, bazıları da önlerinin ayak oyunlarıyla kesileceği korkusuyla kendilerini açığa vurmak istemezler.

Bu kantarda ağırlığınız, tanınırlığınız oranında belirlenir. Mesleğiniz, siyasi arenadaki konumunuz, konumdan aldığınız gücünüz, süreçteki çabanız, ödediğiniz bedel, hizmetleriniz, tecrübeniz ve birikiminizdir kantardaki ağırlığınızın belirleyicisidir.Yakın sandıklarınız yolunuza taş koymaya kalksa da bu kantarda hile pek işe yaramaz!

İnsanlarla olan ilişkileriniz, kurduğunuz bağlar konumunuzu belirlemede etkilidir.  İnsanların önemli günlerinde ne kadar yanlarında oldunuz? Acılarını, sevinç ve mutluluklarını ne kadar paylaştınız? Onlar üzerinde nasıl bir etki, nasıl bir iz bıraktınız? Her biri ayrı ayrı değerlendirme konusudur! Bu sayılanlarda bir etkiniz yoksa başka bir şekilde öne çıkmanızı beklemek abesle iştigalden başka bir şey değildir.

Hiç kimse, “ben yoksam bu iş yürümez, ben olmazsam olmaz” dememelidir. Mezarlıkların kendilerini vazgeçilmez sananlarla dolu olduğu unutulmamalıdır. “Bana yanlış yapıldı, ben bunu hak etmedim” demek yerine “ben neyi yapmadım ya da yanlış yaptım” demeyi dene. Kendini en iyi sen bilirsin, sor kendine, “ben neyi yanlış yaptım” de. Hiç kimse senin bildiğin şeyleri sende, senin kadar bilemez!

Hoşnut olmadığımız şeyleri değiştirmek istiyorsak farklı şeyler yapmamız lazım. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuç elde edemeyeceğiz. Farklı sonuç elde etmek istiyorsak, farklı şeyler yapmayı deneyeceğiz.

“Bugün Geleceğin İlk Günü!”Bu saat geleceğin ilk saati! Bu dakika geleceğin ilk dakikası, içinde bulunduğumuz an da geleceğin ilk anıdır! Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak demektir, meydan okumaktır, kararlı ve kendinden emin insanın başkaldırısıdır. Geçmişi değiştirme kudretinin olmadığının bilincinde ve geleceğe ait potansiyelinin farkında olan bir liderin haykırışıdır.

“Milletimize sözümüzdür;
Yanlışı doğrularla, kötüyü iyilikle, korkuyu cesaretle, yokluğu zenginlikle,
zorbalığı adaletle, haksızlığı hakkaniyetle, yalanları hakikatle yeneceğiz” dedi.

İddia ediyorum bugün geleceğimin ilk günü. Bu saat, geleceğimin ilk saati, bu dakika geleceğimin ilk dakikası, bu saniye geleceğimin ilk saniyesi ve bu an geleceğimin ilk anı. Bu anda önümüzde bir umut, önümüzde bir hayat, önümüzde bir gelecek var. Öyleyse geçmişten ders almış bir şekilde, geçmiş birikimlerimizi de göz önüne alarak geleceğimize yeni bir yön vermeliyiz. Yeni, yepyeni bir bakış açısıyla, yeni bir ivme kazanmalıyız. Geleceğimizi yeniden şekillendirmeliyiz.

Bu günden sonra bu partinin sahibi değil mensubu olduğumuzu bilmeliyiz! Bizden başkalarının da olduğunu kabul etmeliyiz! Başka fikirlerin de en az bizim fikrimiz kadar değerli olabileceğini düşünmeliyiz! O fikirlere de saygılı davranmalıyız. Türk Milliyetçiliği fikir sisteminin sadece bir mensubu olduğumuzu bilmeliyiz!

Genel Başkanımız Meral Akşener’in de dediği gibi; “uzun ve meşakkatli bir yolun sonunda korku duvarlarının yıktık. Bu uğurda bize umut bağlayanlara karşı sorumluluğumuz var.”

“Yol arkadaşlarım;Timur Han, iktidar mücadelelerinden yorgun düştüğü günlerde, eski bir dostu olan değirmencinin yanına sığınır.Değirmenci zorda gördüğü Timur’a, sırtında yarım buğday tanesiyle, güçlükle basamakları tırmanan bir karıncayı gösterir ve der ki;

‘Bak Timur, bu yükün altındaki karıncanın gayreti, onu bekleyenlerin umudundandır.’

İşte bizim gayretimizin kaynağı da bu.Aziz milletimizin bizi beklediğini, bizimle umutlandığını biliyoruz.Bu bilinçle, her geçen gün, daha büyük gayretle iktidara yürüyoruz.Bu uğurda doğduk, bu uğurda yürümeye devam edeceğiz” diye devam etti.

 

Bir karar vermeliyiz, bugün geleceğin ilk günü. Bu günden başlayacağızkendimizi değiştirmeye. İyi bir takım oyuncusu olacağız. Takımda işler istediğimiz gibi gitmediğinde, isteklerimiz karşılık bulmadığında, alakası olmayan yerlerde konuşmayacağız. İlgili yerlerde de sözümüzü sakınmayacağız. Usulü çerçevesinde konuşacağız. Bize verilen görevleri en iyi şekilde yapmaya çalışacağız.

Sen de unutma, unutma dostum, sen değişmeden hiçbir şey değişmeyecek. Bu gün geleceğin ilk günü, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, sen değişmeden dünya değişmeyecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?