Mehmet YILMAZ
Mehmet YILMAZ
mehmetyilmaz@kentgazetesi.com
GERÇEK GÜNDEM
  • 0
  • 14 Şubat 2020 Cuma
  • +
  • -

 

Yaşadığın toplumum gerçek gündemini öğrenmek istiyor musun? Gerçekten de içinde yaşadığın toplumun, gerçek gündemini öğrenmek istiyorsan, sokağa çık, karış kalabalıklara, dinle insanları, duy anlatılanları.

Kayıkçı kavgasıyla gündem belirlemek değildir halka hizmet. Hizmet etmek istiyorsan, eleştirilere laf yetiştirmeyi, daha baskın olmayı, son sözü söyleyenin ille de sen olman gerektiği düşüncesini bırakacaksın bir kenara, o eleştirileri birer geri bildirim olarak değerlendirip, yapacaksın gereğini.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener daha önce belirttiği gibi ilçe gezilerine dün ve bu gün Bursa’da devam ediyor. Dün ilk olarak Kestel’i ziyaret etti. Kendisine Genel Başkan Yardımcıları ve Bursa Milletvekilleri Prof. Dr.İsmail Tatlıoğlu, ile Ahmet Kamil Erozan’ın yanı sıra Teşkilat Başkan Yardımcısı Halil Aydoğdu,İl Başkanı Dr. Yahya Bahadır, Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Toktaş, Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Ayşegül Özyiğit Gül, Millet İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbeyve Kurucular Kurulu Üyeleri eşlik ediyor.

Kestel’de esnaf ziyaretinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti, dertlerini ve siyaset kurumundaki beklentilerini dinledi. Türkiye’yi ilçe ilçe gezeceğinin, halkın gerçek gündeminin, ancak halkın arasında dolaşarak öğrenileceğini, tespit ettiği problemleri de Gurup Toplantılarında dile getireceğini söyledi. “Bursa’nın derdini ağalar duysun diye Salı günkü gurup toplantısında paylaşacağım” dedi.

Akşener’i Gürsu’da İlçe Başkanı Hatice Deniz, yöneticiler ve coşkulu bir kalabalık karşıladı.  Burada kendisini bir de sürpriz bekliyordu. Bursa Kız Öğretmen Okulundan arkadaşları Türkan Işık ve Semiha Bakar da karşılayanlar arasındaydı. Türkan Işık, rahatsızlanmış ve uzun bir tedavi sürecinin sonunda sağlığına kavuşmuştu. Karşılaşmaları duygusal anlara sahne oldu.

Gürsu ziyareti sonunda 24 Haziran Milletvekili Seçimlerinde az farkla seçilemeyen Sami Bilge’nin sahibi olduğu fabrikada işçilerle birlikte yemek sırasına girdi. Öğle yemeğini birlikte yedi ve çalışanlarla sohbet etti. Kendisine ayrıcalık gösterilmesine müsaade etmedi. Sami Bilge güne özel yemek çıkarttırmak istemiş, kendisi “hayır olmaz, kesinlikle hiçbir ayrıcalık istemiyorum, günün menüsü ne ise o olacak” demiş.

Yıldırım, Tayyareci Mehmet Ali caddesindeki ilk durak Baruthane Mahalle Muhtarlığı oldu. Muhtar Mehmet Aybay’ı dinledi,  mahallenin sorunları hakkında bilgi aldı. Muhtar, mahallenin en önemli sorununun “kentsel dönüşüm” olduğunu söyledi. Akşener de seçim dönemi olmamasına rağmen ilçe gezilerinin asıl sebebinin problemleri yerinde tespit ederek TBMM’ne taşımak olduğunu söyledi.

Esnaf ziyaret ve sohbet sonrası Yıldırım ilçe Başkanlığına geçti. Burada konfeti yağmuru ve coşkuluyla karşılandı. Kadın sayısının fazlalığı dikkatten kaçmıyordu. Partililerle sohbetinde, ilçe gezilerinin asıl sebebinin halkı dinlemek, esnafın, emeklinin, işçinin, memurun, köylünün, çiftçinin sorunlarını yerinde görmek, gerçek gündemi tespit etmek olduğunu söyledi.

Elektrik, doğalgaz, ulaşım ve su fiyatlarına yapılan zamların çok yüksek olduğunu, bu zamlar karşısında vatandaşın ezildiğini dile getirdi.  “Bundan sonra ne yaparlarsa yapsınlar, halkın gündemini kamuoyunda canlı tutmak için Meclis Gurup Toplantılarında dile getireceğiz” dedi.

Nilüfer İlçe Başkanlığı ziyareti sırasında Türkiye’nin deprem gerçeği üzerinde durdu. 7,5 şiddetindeki bir depremin sadece İstanbul için büyük kayıp olmayacağını, ülkemizin tamamı için büyük kayıp olacağını söyledi. “Gelin önce depreme karşı bir seferberlik ilan edelim. Önce depreme dayanıklı binalar yapalım, sonra bütün fantastik projelerinizi konuşuruz” sözleriyle önceliğin depreme hazırlanmak olduğunu defalarca dile getirmesine rağmen kabul görmediğini anlattı.

 

Daha sonra Üniversite öğrencilerinin yoğun olarak yaşadığı Görükle’ye geçti. Çekirdek Kafe ve Ada Kafe’de öğrencilerle sohbet etti, dertlerini dinledi. Öğrencilerin en büyük endişesinin okulu bitirdikten sonra iş bulamamak olduğuydu. İşsizlik korkusunun bütün enerjilerini bitiriyormuş. Bir başka dertleri barınma. Yeteri kadar Öğrenci Yurdu olmadığı için çoğunun açıkta kaldığı, ev kiralarının da çok pahalı olduğundan dert yandılar. Faturalarla başa çıkamadıklarını, gıda fiyatlarının çok yüksek olduğunu söylediler. Öğrenci kredilerinin yetersiz olduğunu anlattılar.

Meral Akşener’in ilçe ziyaretleri İYİ Parti Bursa Teşkilatlarına sanırım gerekli mesajı vermiştir. Bekleyip sonuçlarını görelim.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?