Mehmet YILMAZ
Mehmet YILMAZ
mehmetyilmaz@kentgazetesi.com
İstatistik ve değerli yalnızlık! – 20 Ekim 2019
  • 0
  • 20 Ekim 2019 Pazar
  • +
  • -

Dün, Nilüfer Plaza 16’da, İYİ Parti Bursa İl Başkanlığınca düzenlenen, Ankara Milletvekili, Teşkilat Başkanı Koray Aydın ile  Bursa Milletvekili, Uluslararası İlişkiler Başkanı Ahmet Kamil Erozan’ın da iştirak ettiği “Üye Katılım ve Eğitim” toplantısına yapıldı.

Kuvars salonu hınca hınç dolu olduğu toplantıya kadınların sayısı alışık olduğumuz toplantılara göre daha fazlaydı. Katılımcılardan birbirlerini tanımayanların çokluğu da yeni üyelerin sayısı hakkında bilgi verir nitelikteydi. Nisan ayından bu yana İYİ Parti saflarına geçen 2652 kişi için sembolik rozet takma töreni de yapıldı. Rozet takılan iki yeni üye diğerlerine göre daha fazla dikkat çekiyordu. Kıbrıs Gazisi Muharrem Akman ve diğeri de 2014-2019 dönemi MHP Yıldırım Belediye Meclis Üyesi Erdal Işık.

Toplantı açılışında Eğitim Politikaları Başkan Yardımcısı Hasan Eker slayt sunumuyla bu konuda yaptıklarını anlattı. Daha sonra İl Başkanı Dr. Yahya Bahadırın selamlama konuşmasının ardından kürsüye çıkan, Uluslararası İlişkiler Başkanı Ahmet Kamil Erozan kürsüye davet edildi. Sık sık alkışlarla kesilen kısa mizah yüklü bir konuşma yaptı.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in başbakanlığı sırasında Rusya Konfederasyonu Dışişleri BakanıKozirev ile 1992 yılında aralarında geçen konuşmadan örnek verdi. “Kozirev Demirel’e ‘Sovyetler Birliği Hangi alanda başarılıydı biliyor musunuz’ diye soruyor. Demirel düşünürken Kozirev, ‘yorulmayın ben size söyleyeceğim’ diyor. Demirel Nedir diye sorduğunda Kozirev, ‘en güçlü olduğumuz alan istatistikti’ diyor. Demirel, ‘ne alaka’ dediğinde, ‘istatistikte öyle güçlüydük ki, önce halkımızı, sonra kendimizi, batıyı ve sizleri  yanılttık.’ Biz bu gün maalesef o noktadayız” diyerek iktidarın halkı yanlış bilgilendirdiğini söylemesi konuşmasının alkışlarla kesilmesine sebep oldu.

“Damat ve kayınpederin böyle bir başarısı öyküsü var istatistik konusunda. Sadece orada da değil, hak, hukuk, adalet, demokrasi dediğimiz. Listeyi uzatabilirsinizburada sadece yitirdiklerimiz var. Değerli yalnızlık denilen, izolasyonu bir başarı olarak anlatan bir iktidarla karşı karşıyayız. Mehmetçiğin sınırlarımızın ötesinde kazandığı başarının yanında yamacında perde arkasında bir siyasi hezimet var. Çünkü saat sayıyoruz. Bize Salı akşamı 19:38 nasıl bir başarı öyküsü anlatacak merak ediyoruz.”

Konuşmasının sonunda sunumu yapan Serpil Arslantürk’ün, yeni üye kayıtlarını kol ve bacaklar güçlendirmeye benzeten örneğine, “ben ona bir şey daha ekleyeceğim. Kollar bacaklar ve beyinler diyeceğim.  Ayaklar ve bacaklar dediğimizde sadece kas var. Burada başka bir adale var. Bu adale kaslara göre biraz yumuşak ama o olmadan kol ve bacak kasları bir işlev yapamaz. Bizim yeni üye kayıtlarına sadece nicel değil,  nitel olarak da bakmamız gerekir” diyerek tamamladı konuşmasını.

Daha sonra kürsüye Teşkilat Başkanı Koray Aydın çıktı.  Son günlerde meydana gelen olaylardan, özellikle de sosyal medyaya düşen mektup olayından, bunun perde arkasından bahsetmesi sözlerinin sık sık alkışlarla kesilmesine sebep oldu. Daha sonra üye kayıtlarının öneminden bahsetti. Her partilinin yeni üye kayıtlarında oynayacağı rolün önemi üzerinde durdu. Partili olma şuuruna ermenin partiye yeni üye kazandırmaktaki etkisini anlattı.

Konuşmaların sonunda sembolik olarak orada hazır bulunun partililere rozetler takıldı. Siyasi faaliyetlerin bitiminde toplantının ikinci gündemi olan eğitime geçildi.

Yönetim Danışmanı, Eğitimci Gönül Uman tarafından, “Sosyal Medya İletişimi” konulu eğitim sunumu yapıldı. Gönül hanım sosyal medyanın önemi ve dikkat edilecek hususlar konusunda etkili bir sunum yaptı. Önemsenmeyen ancak göz ardı edilen çok ince ayrıntılara değindi. Sosyal medya paylaşımlarının hiçbir şekilde gizlenemeyeceğini, “artık Vegas’ta olan Vegas’ta kalmıyor. Twitter gibi ortamlarda paylaşılıyor” yazılı slaytla çok güzel şekilde özetlemişti.

Sosyal medyayı doğru şekilde kullanan kişiler ve kurumların bu büyük güç sayesinde ayakta kalacağını, doğru kullanmayanların da itibar kaybedeceğini, dolayısıyla paylaşımlarının da dikkate alınmayacağını anlattı. Etkili ve verimli bir eğitimdi.

Siyasi konuşmalardan sonra salondan ayrılanların çok önemli bir konuyu kaçırdığını söylemem yanlış olmaz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?