Mehmet YILMAZ
Mehmet YILMAZ
mehmetyilmaz@kentgazetesi.com
İYİ PARTİDE KONGRE HEYECANI
  • 0
  • 23 Şubat 2020 Pazar
  • +
  • -

Bu gün Bursa’da İYİ Parti 2. Olağan kongresi Yıldırım, Karacabey ve Mustafakemalpaşa’da ilçeleriyle başlıyor. Kongreler Yıldırım’la saat 10:00’dabaşlıyor, Saat 12:00’da Mustafakemalpaşa ile devam ediyor. Günün son kongresi saat 14:00’te Karacabey’de

İYİ Parti Bursa Milletvekili, Uluslararası İlişkiler Başkanı Ahmet Kamil Erozan Yıldırım’da, 21. Dönem MHP Bursa Milletvekili, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Orhan Şen Mustafakemalpaşa, 23 ve 24. Dönem MHP Bursa Milletvekili Necati Özensoy da Karacabey 2. Olağan Kongresinde Divan Başkanı olarak görev yapacaklar.

Yıldırım’da Kemal Ataç ve Av. Kerem Aslan’ın listeleri yarışacak. Mustafakemalpaşa’da üç aday var. Tevfik Demir, Mazlum Ada ve Yakup Dikici’nin listeleri yarışacak. Karacabey’de Kurucu İlçe Başkanı Ayhan Tayfur ve Mevcut İlçe Başkanı Erdem Uğur’un desteğiyle Fatih Karabatı tek aday.

19 Ocak’ta yapılan delege seçimleri pek fazla alışık olmamamıza rağmen bazı mahallelerde çekişmelere sahne oldu. Bu da demokrasi adına sevindirici bir gelişme olarak yorumlandı. İddianın olmadığı hiçbir yerde başarı olmaz.

Şöyle geriye dönüp, İYİ Partinin kuruluş serüvenine bir baktığımızda kısa zamanda aşılan engelleri daha net görürüz. Atlanan engelleri, aşılan dirençleri, yıkılan duvarları görürüz. “Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer” sloganıyla yola çıkan bir gurupla başlayan bu hareket,  liderine olan güvenle, yapısına katılanlarla çığ gibi büyüdü.

“Biz gömleğinizi çıkarmadan gelin dedik” diyor Meral Akşener. Birlik içerisinde çok sesliliğe dikkat çekiyor. Bazı yakınmalardan bahsediyor. “Yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişme diyorlar. Sadece yola çıktıklarımızla yürürsek büyüyemeyiz” diyor. Yola çıktıklarının da yolda buluştuklarının da çok kıymetli olduğunu, demokrasinin kuralları içerisinde her insanın olması gereken yerde olabileceğini belirtiyor.

Milletimizin yüzde yüzünün hayır duasını almak üzere yola çıktıklarını, aramıza katılan hiç kimseyi ayrı tutamayacaklarını söylüyor. “Bir tek insanımızı bile kaybetmeye tahammülümüz yoktur” diyor. “Partimizde her üyemiz, her yere aday olma hakkına sahiptir. Kongrelerde herkes aday olabilir, bu demokrasinin bir gereğidir. Kazanan da kaybeden de bizimdir. Ancak bir şartım var, salanda kazanan aday da, kaybeden aday da kol kola çıkacak” diyor.

Farklı adayların çıkmasını daha iyi hizmet etme iddiası olarak yorumluyor. Rekabetin kaliteyi artıracağını söylüyor.

Delege seçimleri ve adaylık açıklamaları sırasında bazı polemikler yaşanmış olsa da bunların geride kaldığını söylüyor adaylar.

“Yıldırım’ı aydınlatmaya, güneş gibi doğmaya geliyoruz.”Sloganıyla delegelerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor Kemal Ataç.

“Nerede Kalmıştık?” Diyerek yola çıktığını söylüyor Av. Kerem Aslan.“Hep beraber İyi olalım!” Sloganıyla delegenin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Kendinden oldukça emin görünen Av. Kerem Aslan, Yılmaz Gürsen, Orhan Galata, Tekin Emsal Ünlüsoy, Serkan Beklen, Erdal Işık, Cihantürk Tatoğlu, Nazir Durgun, Turgay Dadaşoğlu, Hakan Yılmaz, Av. Talha Küçük, Cihan Cav, Aydın Yılmaz ve Tuncay Altay gibi Yıldırım teşkilatınca tanınmış daha birçok isimle birlikte hareket ettiğini söyledi.

Yıldırım’da adayların ikisi de iddialı.Son sözü elbette ki delege söyleyecek. Bekleyip göreceğiz delegenin kimden yana tavır koyacağını.

 

GEREKEN YAPILACAKMIŞ

20 Şubat tarihli yazımda Millet Mahallesi, Milli sokakta Cumartesi günleri kurulan pazarla ilgili olarak mahallelinin şikayetlerini yazmıştım.  Bir gün sonra Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Elmas beni aradı, durumun ayrıntılarını sordu. Kendisine burada yayınlayamadığımız bir fotoğraf ile birlikte mahalle sakinin yazısını ilettim.

Pazarcılar odası başkanı Refik Aksoy’la görüştüm. Gerekli hassasiyeti gösterecekler. Tuvalet ihtiyacını gideren kişi pazarcı olmayabilir. Pazarcıysa eğer tespit edersek gerekli işlemleri yaparız” dedi.

Zaman içerisinde pazarla ilgili eksikliklerin giderileceğini, standartlara uygun hale getirileceğini söyledi. Biz de bu konunun takipçisi olacağımızı kendisine bildirdik.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?