Mehmet YILMAZ
Mehmet YILMAZ
mehmetyilmaz@kentgazetesi.com
Yıldırım hak ediyor – 9 Kasım 2019
  • 0
  • 09 Kasım 2019 Cumartesi
  • +
  • -

Yıldırım Belediye Meclisinin Kasım ayı toplantısının en önemli konularından birisi Ekim ayı içerisinde resmi açılışı yapılan ve henüz tam olarak faaliyete geçmemiş olan Yıldırım Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi idi.

Başkan Oktay Yılmaz Ekim ayı etkinliklerini anlatırken Türkiye’nin en büyük spor komplekslerinden birini Yıldırım’a kazandırmanın haklı gururunu yaşıyordu. Naim Süleymanoğlu Spor Tesisinin sadece Yıldırım’a değil, Bursa’ya hizmet edeceğini söyledi.

Dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran, 3 Olimpiyat,7 Dünya, 6 Avrupa şampiyonluğu kazanan, 46 kez Dünya Rekoru, kendi ağırlığının üç katını kaldıran, tartışmasız bütün zamanların en büyük haltercisi seçilen Türk Milletinin gururu, Naim Süleymanoğlu adının yaşatılacağı böyle bir tesisin Yıldırım İlçesine kazandırılması hepimiz için bir sevinç kaynağı.

Halter, basketbol, boks, tekvando, jimnastik, yüzme gibi çeşitli spor dallarında hizmet verecek tesisin bünyesinde 2500 kişilik spor salonu da bulunmaktadır. Başkanın anlatımından sonra gidip gezdiğim. Salonun dış görünüşü gibi içi de hiçbir masraftan kaçınılmadan özenle yapılmış.

6 Kasım tarihli olağan Belediye Meclis toplantısında “Yıldırım Fikir Sanat Kulübü” adıyla eğitim faaliyetleri adıyla ilçede bulunan liselerde, lise 1 ve lise 2 öğrencilerine ücretsiz olarak kurs vermek maksadıyla 5393 sayılı yasanın 75. Maddesi gereğince Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği protokolü yapmak üzere Başkan Oktay Yılmaz’a yetki verildi. Kursların; öğrencilerin kendilerini tanıma, ileriye dönük doğru hedeflerini belirleme, sosyal medya, alkol ve uyuşturucu maddelere bağımlılık konusunda farkındalık oluşturma amaçlı olduğu iddia edildi. Bu kurslarda öğrencilerin belli konularda ders veren öğretmenlerce belli bir düşünceye doğru yönlendirme amacı güdeceğini düşünüyorum. Bakıp göreceğiz, niyet okuyuculuğa soyunmamakla birlikte bu konunun takipçisi olacağım. 

Bir başka konu da Yıldırım için oldukça fazla önem arz eden Öğrenci Yurdu konusuydu. Şevket Yılmaz Araştırma Hastanesinin üst kısmında, hasta yakınlarının konaklaması için yapılan, ancak yeteri kadar ilgi görmeyen Yeşil Yıldırım Oteli’nin, Türk Kızılay Bursa Şubesi Başkanlığı tarafından Kız Yurdu olarak kullanılması için Başkan Oktay Yılmaz’a yetki verildi. Burada yaklaşık 100 kadar kız öğrencinin kalacağı bir tesise dönüşeceğini tahmin ediyorum. Bu Yıldırım için çok önemli, fakat yeterli değil. Bursa Teknik Üniversitesi öğrencilerinin Görükle’de özel yurtlardan geldiği düşünüldüğünde acil önlemler alınması gerektiği ortadadır.

İyi şeylerin yapılması Yıldırımlıları sevindirirken, olumsuz şeyler de üzmektedir. Yıldırım’da yaşayanlar bölgenin olumsuzluklarla anılmasında muzdarip. Yerinde ve doğru yapılan işler herkesi sevindirecek.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?