Mehmet YILMAZ
Mehmet YILMAZ
mehmetyilmaz@kentgazetesi.com
Zihin Körlüğü Vicdanı Karartır! – 28 Haziran 2019
  • 0
  • 28 Haziran 2019 Cuma
  • +
  • -

İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Mehmet Temirtaş, önceki gece, evine 200 metre mesafede aracına arkadan kasıtlı olarak çarpan 4 kişi tarafından önce kaçırmak maksadıyla araca bindirilmeye zorlanmış, direnmesi ve olayı balkonlarda görenlerin bağrışmaları üzerine feci şekilde darp edilmiş, gözünden ve kafasından yaralanmıştır.

Önceki dönem Yıldırım Belediye Meclisi Üyesi olan Mehmet Temirtaş, MHP’de muhalif kanatla beraber hareket etmesi tepkilere neden olmuş, Meclis Üyeliğinden de istifa etmesi istenmişti. İYİ Partinin kurulmasıyla da İYİ Partiye geçmişti. Bu saldırıya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu lehine yaptığı paylaşımların gerekçe olduğu düşünülmektedir.

Zihin körlüğü göz körlüğünden daha tehlikelidir! Göz körlüğü objeleri görmemizi engeller, o şeyleri anlamamızı engeller. Zihin körlüğü duygularımızı yok eder. Geçmişle bağlarımızı koparır, bütün bağları siler, duyguları taşlaştırır, vicdanları karartır, aklı kullanmayı kısıtlar, sağlıklı düşünmenin önüne set çeker.

Bir düşünelim; bu tavır, bu davranış, bu tutum, bu kavga neye hizmet eder? Kimin işine yarar? Kimi sevinir, kimi üzülür? Bunu idrak etmek, bu saldırının sebep ve sonucunu anlamaya yeter.

Bu saldırılarla ulvi bir görevi yerine getirdiğini düşünen zavallılar şunu çok iyi bilmelidir. Bu saldırılar ne davaya, ne de Türk Milliyetçiliği fikir sistemine sunulan iyi bir katkı değildir. Azıcık akıl sağlığı yerinde, vicdan sahibi hiçbir ülkücü bu saldırıyı tasvip etmez, edemez ve etmemelidir de. Ülkücünün ülkücü ile çatışması kime fayda sağlar. Ülkücülere fayda sağlamayacağı kesin. Peki, kime fayda sağlar? Bu iyi düşünülmelidir.

Türk Milletinin temel değerlerini içine sindirmiş, bu değerleri maziden atiye taşıma arzusu içerisinde olan insanlara art ardına yapılan saldırıları sorgulama vakti geldi de geçiyor. Aklıselim her insan bu gidişata dur demelidir.

Bu gün babası yaşındaki ülkücü ağabeylerine neye hizmet ettiğinin farkında bile olmadan, kalleşçe saldıran yeni yetmeler, bu ülkede geçmişte neler yaşandığını ve bedelinin nasıl ödendiğini öğrenmelidir.

Kahpece yapılan bu saldırılar, kendisini ülkücü olarak addeden hiçbir vicdan sahibi insanın kabul etmeyeceği kadar çirkin ve kabadır.

Dün farklı görüşteki insanlar karşı karşıya getirildi ve ülkemiz, çok değerini yitirdi. Bu gün de sırf kendisi gibi düşünmediği için ülkücülerin karşı karşıya getirilmesi düşündürücüdür.

Siyaset kurumu ayrıştıran, aşağılayan, ötekileştiren nefret dilini derhal terk etmeli, yerine huzuru tesis etmek için sevgi ve hoşgörüyü ön çıkaran bir dil kullanmalıdır. Sağduyu devletin her kademesinde kendini göstermelidir.

Kanun ve hukuk tanımaz bu saldırılar hak ettiği cezayı almalıdır. Muhalif gazeteci ve siyasilere yapılan bu saldırıların cezasız kalmasının bir sonraki saldırıya davetiye çıkardığı göz ardı edilmemelidir.

Aklıselim her insan bu tür saldırıların tekrarlanmaması için üzerine düşeni yapmalıdır. Aksi takdirde değerleri yok ettiğinizde, gönül köprülerini de yıktığınızda, elde ne kalacak? O zaman birbirimizin yüzüne bakacak yüzümüz olacak mı?

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?