Nesibe CÜRE
Nesibe CÜRE
kentinsesi@kentgazetesi.com
ANINDA ALIŞVERİŞ ZORUNLU MUYDU?
  • 0
  • 09 Mayıs 2020 Cumartesi
  • +
  • -

Yasaklar kalktı diye kendini dışarı atan insanlarımız…

Daha dün işten dönerken iki genç kızın ellerinde mağaza poşeti ile başka bir mağazaya girdiklerini gördüm.Ve taş çatlasa bu ikisi 20 yaşındadırlar. Bir an virüs hiç yokmuş gibi geldi. O kadar rahat davranıyorlar ki! Bu süreç içerisinde dikkat etmemiz gerekiyor. Hala tehlikenin tam olarak geçmiş olduğunu söyleyemeyiz.

Gerçekten mağazalara, bir şeyleri satın almaya bu kadar bağımlı mıyız? Kendi canımızdan ve başka insanların canından daha mı değerli dersinizi alışveriş yapmak. İnsanlarımız bu konuda kendilerini sorguya çekmelidir. Benim aklım almıyor çünkü. AVM’ler açılınca ne yapacağız Allah bilir. Kent Meydanı tarafındaki kalabalığı bir görseniz.

Hepimiz evden sıkıldık. Artık dışarı çıkmak istiyoruz. Havalar güzelleşti. Gezmek, tozmak istiyoruz. Güneşi gördükçe içimizdeki bahar heyecanını atamıyoruz. Biliyorum. Bunlar bende de var. Fakat sadece işe gidip geliyorum. Market alışverişimi toplu yapıyorum.

Elinizdekiler size yetmiyor muydu da, bir anda kendinizi dışarı atıp eşyalar almaya başlıyorsunuz? Üzülüyorum bu manzaraları gördükçe. Kendinizi ve çevrenizi düşünmeden neden hareket ediyorsunuz? Yazık, günah arkadaşlar. Biraz düşünerek hareket etmemiz lazım. Vaka sayılarında artış olursa ne olacak? O zaman en başa sarmaz mıyız?

Eğer en başa sarmak istemiyorsak lütfen dikkat edelim. Artık hepimizin rahatça evden çıkabileceği zamanlar gelsin.

BİR OKUR

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?