Nesibe CÜRE
Nesibe CÜRE
kentinsesi@kentgazetesi.com
EBA TV’NİN DERSLERİ NEDEN ERKEN SAATTE
  • 0
  • 07 Mayıs 2020 Perşembe
  • +
  • -

 

Koronavirüs ülkemizde de ortaya çıktığından beri sürekli önlemler alındı. Önüne geçmek ve vaka sayısını azaltmak için gösterilen çaba takdire şayan. Şuan geldiğimiz noktada ise bu önlemler yavaşça azaltılmaya başlandı.

Vaka sayısının düşmesiyle normalleşmeye doğru atılan adımlar bizi rahatlattı.  Tabi ki önlemler azaltıldığı için tedbiri elden bırakacak değiliz. Kimse bırakmamalı. Zira, devlet büyüklerimiz ve bilim kurulunun değerli üyeleri de biz vatandaşlara bu konuda tedbiri elden bırakmamamızı öğütlüyor.

Öyle kolay geçiştirilebilecek bir virüs olmadığını çoktan kavradık. Ne kadar yasaklar kalkmış olsa da, biz hala yasak varmış gibi olabildiğince evlerimizden çıkmayacağız. Sonrasında tekrardan vaka sayılarının artmasını istemeyiz. Çünkü, önümüzde İspanya örneği var. İnşallah Türkiye olarak biz en az hasarla atlatacağız.

Benim sözünü etmek istediğim uzaktan eğitim konusu. Hala öğrencilerin online dersleri devam ediyor. Okullar için biraz daha bekleyeceğiz. Online dersler mantıklı bir hareketti. Eğitim öğretimin devam etmesi gerekiyordu. Bu konuda da iyi adım atıldığına inanıyorum.

Fakat, sabah 08.00’de ders programının başlaması çocuklar için zor oluyor. Özellikle Ramazan ayında daha da zorlanıyorlar. Bir saatlik dersi neden daha uygun bir saatte yapmazlar, anlam veremiyorum. Mesela 09.00’a alınamaz mı ders programı.

Çocukları bu kadar zorlamanın ve yormanın bir mantığı var mı? Tamam, eğitim için fedakârlık gerekir. Fakat bu biraz zorlama oluyor gibi. Üzerinde biraz düşünmek gerek.

Lütfen bu çağrıma kulak verilsin. Bizler kaliteli ve kalıcı eğitimden yana insanlarız. Çocukların algılarının tam olarak açılması ve anlatılanları anlamaları için daha makul saatler düşünelim.

Sağlıklı günler dilerim.

 

BİR OKUR

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?