Nesibe CÜRE
Nesibe CÜRE
kentinsesi@kentgazetesi.com
HALA ÇÖZÜM GETİRİLMEDİ
  • 0
  • 11 Mayıs 2020 Pazartesi
  • +
  • -

Koronavirüs döneminde 2 ayı geride bıraktık. Bu süreçte ede durmaya zor alıştık. Artık evde durmak rahatlık geliyor tabi. Bu kadar gün geçmiş olmasına ve uyarıların yapılmasına rağmen hala maske ve eldivenleri yerlere atanlar var. Bu konuda bir önlem alınamadı maalesef. İnsanlarımız ısrarla yerlere tıbbi atık olarak nitelendirdiğimiz bu maddeleri atıyorlar. Tıbbi atıkların özel olarak atılması gerektiğini de bilmeyen yoktur sanırım.

Kaldırım kenarlarında o kadar sık rastlıyorum ki bu atıklara. Hem çevre açısında hem de insanlar açısından ne kadar zararlı bir durum… İnsanlarımızın bu kadar bilinçsiz olduklarını düşünmek istemiyorum. Etrafta o kadar çöp kutusu dururken yere atmanın manasını da çözebileceğimi sanmıyorum. Düşündüm, aklıma geçerli bir sebep gelmedi.

Bu süreç daha ne kadar uzayacak bilmiyoruz. Yavaş yavaş normalleşme sürecine girmeye başlıyoruz. Fakat tam olarak bitmedikçe maskelerini çıkarmanın mümkün olduğunu sanmıyorum. Bu atıkları daha ne kadar yerlerde göreceğiz o halde? Artık görmek istemiyoruz çünkü. Lütfen bir şeyler yapılsın.

Sağlıklı günler dilerim.

***

TEL ÖRGÜLERE BAKIM

Ankara yolu üzeri Gürsu Kavşağı’nın biraz ilerisindeki kaldırımdaki yeşil tel örgü kırılmış, hasar görmüş. Tel örgünün yenilenmesi gerekiyor. Tellerin altından girip çıkan insanlar görüyorum. Yoldan geçerken insan tedirgin oluyor artık burada. Bu kaldırımda yürümek büyük sıkıntı zaten. Büyükşehir Belediyesi ve Belediye Güzelleştirme Ekibi yetkililerinin dikkatine sunuyorum.

 

Saygılarımla.

Sercan Çelik 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?