Nesibe CÜRE
Nesibe CÜRE
kentinsesi@kentgazetesi.com
Virüs var, sürülerle gezen köpeklere bakmıyoruz!
  • 0
  • 08 Mayıs 2020 Cuma
  • +
  • -

Hayvanları çok seven bir insanım.

Elimde geldiğince onlara su ve mama yardımında bulunuyorum. Çevremde varlıklarını gördükçe mutlu oluyorum. Fakat ben ne kadar sevsem de, sürü halinde dolaşan köpekleri gördüğümde korkmaya başlıyorum.

Nilüfer taraflarında da sürü halinde dolaşan bir çok köpek olduğu yönünde bana şikayetler geliyor. Nitekim, kendim de tanık oldum yakın zamanda. Yanlarından geçecek oldum, korkudan hareket edemedim.

Bakınız, bununla ilgili olarak bir okurumun bana yazdıklarını noktasına virgüle dokunmadan sizlere aktarayım:

‘Nilüfer Belediyesi’ne yaklaşık bir ay önce telefon açtım. Mahallemizde köpek sürüleri, evet abartısız söylüyorum köpek sürüleri dolaşıyor diye yakındım. Telefonun ucundaki görevli virüs dolayısıyla sadece acil işlere baktıklarını başka bir işe bakamadıklarını söyledi. Dedim ki bu sevimli dostlarımız tek olsa pek sorun teşkil etmiyor, ama sürü halinde olunca kabadayılaşıyorlar. Maazallah çoluk çocuk birilerine bir zarar verirlerse iş işten geçmiş olur. Şu an yapacak bir şeyimiz yok dedi görevli. Ben de vatandaşlık görevimi yaptım sorumluluk sizde dedim.

Sonrasında ne mi oldu… Biz sokağa çıkmadıkça boğazdaki yunuslar gibi köpek sürüleri artmaya devam etti. Hayvanları seviyoruz. Onlara iyi şartlar oluşturmalıyız mutlaka. Ancak bu durum vahim olaylara gebe. Keza istenmeyen hadiseler zaman zaman yaşanıyor memleketin farklı köşelerinde. Sahurda coşuyor hayvancıklar, kurt dağa çıkınca meydanın köpeklere kalması tabiri buradan türemiş zannımca.

Ey Nilüfer Belediyesinin yetkilileri bu hayvancıklar umarım bizden birini ısırmadan önce sizin paçanıza yapışır.

Başka ne diyeyim.’

Evet, okurun bize yazdığı böyle. Virüsü bahane edip köpeklerin sürü halinde dolaşmasını görmezden gelmek yada izin vermek ne kadar doğru bende bilemedim açıkçası. Umarım, Nilüfer Belediyesi’nden bir açıklama gelir ve biz de sevgili okurumuza yine bu sütunlardan iletiriz.

BİR OKUR

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?