Nesibe CÜRE
Nesibe CÜRE
nesibecure@kentgazetesi.com
Ben Öldürülmeden Önce?
  • 0
  • 07 Aralık 2019 Cumartesi
  • +
  • -

Bugün bu yazıda bahsetmek istediğim aslında her gün olan fakat çoğundan haberimizin olmamasından dolayı sürekli dillendiremediğim o mühim olayın yazısıdır. Eteğimdeki taşları dökmeye geldim…

Ateş düştüğü yeri yakar demişler, yanmamak için ateşin düştüğü yerden kaçtılar. Lafı dönüp dolaştırıp getireceğim konu her defasında tekerrür eden olayın ta kendisidir. Kaçınızın gözü önünde annesi öldürüldü? Yahut evladınıza son kez baktığınızı kaçınız bilemediniz? Yasalar, kurallar, kıravatlar, iyi haller, bilmem neler… Bunların bir değeri yok! İçi boşaltılmış kavramlar hangi acıyı dindirecek? Kimi geri getirecek? Geçiniz bunları fakat bir dakika! Kalmanız gereken bir yer vardı? Eğer ateş sizin koynunuza düşmüş olsaydı kalakalırdınız biliyorum.

Bakın! Ben bir kız evladıyım. Ben ablayım. Ben kız kardeşim. Ben anayım. Beni dört kez öldürdüler. Ben dört kez öldüm, bütün bültenlerde izlediniz. Arkamdan yazılar yazdınız, sinirlendiniz, sosyal medyada paylaştınız belki siyahlara boyandınız.

Sonra unuttunuz…

Ölenle ölünmedi değil mi? Hayat devam etti.Vicdan dedi hocam, “vicdan rahatlatılabilen bir şeydir”. Bunu yapmak bile kendimiz için, vay insanın bencilliğine. Vay ki, o ‘ah’ kimsenin yüreğine düşememiş. Bu yazdıklarımı yüreğinize ekin. Ekin ki filizlensin. Yoksa herkes sindiği köşesinde günden güne rahatlayacak. Yeni bir cinayet gelene kadar.

Sonra yine aynı bültenler, siyahlar…

Hayır efendim, kimsenin rahatlama lüksü yok. Her gün kadınlar öldürülmesin diye bağırılırken yine bir ateş düştüğü yerde alev alıyor. Söndü sanıyoruz, sönmüyor. Çürümüş düzenin içinde kokuşmuşluğumuzla kalıyoruz. Hani derler ya, insanlığımız ölüyor. İnsanlık ölüyor da neden susuyoruz?!

Kınamalar, soruşturmalar, cezalar… Geçiniz bunları!Yalnız bana şu sorumun cevabını verin.

Ben bir kız evladıyım. Ben bir ablayım. Ben bir anayım. Ben hepsinden önce bir insanım. İnsanlık ölünce öldü dediniz elinizden bir şey gelmedi de ya ben?

Ben öldürülmeden önce?

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?