Nesibe CÜRE
Nesibe CÜRE
kentinsesi@kentgazetesi.com
Tehlike kapıda!
  • 0
  • 14 Aralık 2019 Cumartesi
  • +
  • -

Bu sezon büyük umutlarla yola çıktığımız UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde ülkemizi Galatasaray, Başakşehir, Beşiktaş ve Trabzonspor temsil etti. 4 takım arasında gruptan çıkmayı bir tek Başakşehir başarabildi.  Futbolda dibe vurduğumuzun resmini çok net bir şekilde görebilmekteyiz artık. Bu sezon Avrupa’da oynanan 14 maçtan sadece 4 tanesini kazanabildi, takımlarımız.. Yerlerde sürünen bu tablo nasıl canımızı sıkmasın. Çünkü, ülke puanlarıyla oluşan genel sıralamaya bakıldığında hala 11’inci sırada yer almaktayız. Bu durum önümüzdeki yıl için bizim için büyük tehlike demek.

Çünkü,  bu sezonu bu sırada tamamlamamız durumunda 2020-21 sezonu Süper Lig şampiyonumuz, Devler Ligi’ne gidebilmek için ön eleme oynamak zorunda kalacak.  Yani kaderimiz bu sezon Avrupa’da yüz akımız olan Başakşehir’in bundan sonraki performansına bağlı.

Bu can sıkıcı durumun sorumlusunu tek yerde aramak mümkün değil. Avrupa Ligi’nde takımlarımızda gereksiz yere anlamsızca yapılan rotasyonlar…

“Elendik zaten” rahatlığına düşüp as kadro ile değil de yedeklerle oynanan maçlara ne demeli? Bunlar ülke puanını düşünmeden edilmiş hareketler. Sadece Süper Lig’e odaklanmak yetmez. Çünkü, bir sonraki sezon yine Avrupa’ya gidecek ekipler de büyük olasılıkla kendileri olacak. İşte o zaman çok önemsemedikleri ülke puanına katkı yapmamanın cezasını da ön eleme oynamak zorunda kalarak yine kendileri çekecek.

Türk futboluna birebir verilen bu zararı telafi edebilmek için şimdi ülke puanı için Başakşehir’e daha fazla yük binmiş durumda. Önümüzdeki turlarda da başarısını devam ettirmek zorunda olan Başakşehir’e rakipleri karşısında başarılar diliyoruz.

Ülke puanımızın artması için tüm desteğimizle yanlarında olmaya çalışacağız.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?