Sevda Yaman
Sevda Yaman
sevdayaman901@gmail.com
Sıcaklıklarda daha fazla bunalmayın
  • 0
  • 19 Temmuz 2020 Pazar
  • +
  • -

 

Yaz aylarının en büyük sorunları sıcaklıkların getirisi olan bunalmalar ve bunalımlardır.

Kimilerimiz hava sıcaklıklarında fırsat bulup tatil yaparken kimilerimiz iş ve aile gereği tatillerini tamamlayamıyor veya ertelemek durumunda kalıyor. Havaların sıcaklığının üzerine birde insanın psikolojik etkileri söz konusu oluyor.

Peki ne yapmalı?

Ufak ve basit yöntemlerle sıcaklara rağmen biraz daha kendimizi hazır hissedebilir, psikolojik olarak etkilenmeden ya da en az bir şekilde etkilenerek içsel sıkıntılardan kaçınabiliriz. Sıcak havaların bizleri her zaman soğuk içeceklere, fast food ürünlere iterken, vitamin kayıplarına da yol açtığı incelenmiştir. Her şeyin dozunu da kaçırarak zararlı olan bu besinlerin oranını da tutturamamaktayız. Aynı zamanda sıcak havalarda   uyku da büyük bir problem haline gelirken aslında içsel olarak rahatlayabileceğimiz, huzurlu bir yaz sezonu geçirebileceğimiz süreçte bizlerin elinde..

Fast food ürünlerin yanı sıra evlerinizde kendi hazırlayacağınız salatalar ve sebze yemekleri içinde bulundurduğu kaynakların gerekçesiyle aslında kaybettiğimiz vitaminlerinde kazanımına yol açabilmektedir. İçeçekte dışarıdan hazır alınan ürünlerin yanında yaz meyveleri ile detoxlar yapılabilir, oranını kendimize göre ayarlayabiliriz. Tüm bunların yanı sıra günlük su kullanımın yaz aylarında daha fazla arttırılması gerekebilir. Çünkü hava gerekçesiyle gerek ödem atma konusunda gerekse vücudumuzun su ihtiyacını karşılamak anlamında su oranında artmalar sağlanabilir.

Uyku hassasiyeti önemli bir detay olmakla birlikte, sizlere her gün elimizde bulunan teknolojik aletlerimizi kullanarak meditasyon müzikleri dinlemenizi, imkanınız varsa toprak ve çiçeklerle uğraşmanızı tavsiye ederim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?