Türkan GENÇ
Türkan GENÇ
turkangenc@kentgazetesi.com
Yıldız: Hakaret edenler değer gördü biz görmedik
  • 0
  • 14 Aralık 2019 Cumartesi
  • +
  • -

 

AK Parti Nilüfer İlçe eski Başkanı Alpaslan Yıldız, dün partisinden istifa etti.

Yıldız, sosyal medya aracılığıyla yaptığı duyuruda şu görüşlere yer verdi:

”2004 yılından itibaren üyesi bulunduğum ve gönüllü bir nefer olarak çalıştığım, mücadele ettiğim, AK Parti ‘den, inandığım değerler doğrultusunda istifa etmiş bulunuyorum.

Bir nefer olarak üstlendiğim görevlerle, milletimize hizmet etme onurunu yaşattıkları için AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, birlikte görev yapmaktan şeref duyduğum değerli yol arkadaşlarıma, AK Parti ‘nin vefalı tabanına ve hiçbir çıkar beklemeden çalışan her bir teşkilat mensubuna teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.”

Alpaslan Bey ile telefonda konuştum, iktidar partisiyle yolunu neden ayırdığını, bunun Davutoğlu’nun partisinin kurulmasıyla bir ilgisi olup olmadığını sordum.

Ayrılmayı altı aydan bu yana düşündüğünü, istişare ettiğini, rahatsız olduğu bazı gelişmeler yaşandığını söyledi.

”Önce bir duruşunuzun olması gerekir. Angajman için yapmadım. Son birkaç yıldır yaşadıklarımıza baktığımızda, hak ettiğimiz değeri görmedik. Hakaret edenler, emek vermeyenler değer gördü, aday gösterildiler. Bunlar bizi üzdü” dedi.

Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi ile ilgili bir düşüncesi olmadığını ifade etti. Ancak önümüzdeki süreçte ne olacağını bilemediğini, duygusal değil, mantıkla hareket ettiğini belirtti.

Başka istifa olup olmayacağı konusunda da, aldığı kararın tamamen kişisel olduğunu, hatta eşine ve en yakın dostlarına dahi söylemediğini, onların da duyduklarında şaşırdıklarını anlattı.

Anlaşılacağı üzere, Alpaslan Bey, AK Parti yönetimine bir hayli kırgın. Emeğin, düzgün duruşun değer görmediğini, aksine hareket edenlerin ödüllendirildiğini düşünüyor. Bu da gönül koymasına neden oluyor. Her işte, her alanda bu böyle değil midir?

İyi tanıdığım, bildiğim birçok AK Parti mensubu da aynı düşünüyor. Fakat şimdilik ayrılma taraftarı değiller. Ne diyelim, herkesin kendi tercihi, saygı duymak lazım.

Yıldız’ın sayfasındaki paylaşımının altına yapılan bazı hakaretvari yorumlardaki linç girişimleri hiç hoş değil!

 

***

Öztürk: Davutoğlu bizzat kendisi davet etti

 

Ahmet Davutoğlu’nun yeni kurduğu Gelecek Partisi’nin Kurucular Kurulu’nda yer alan, AK Parti Bursa eski Milletvekili Mustafa Öztürk’ün listede yer bulmadığına ilişkin bir iddia atıldı ortaya dün.

Konuştuğumuzda yolda olduğunu, Ankara’dan döndüğünü, bunun kesinlikle yanlış bilgi olduğunu, listede bulunduğunu belirtti.

Kurucular Kurulu listesi sızdırılırken, eksik sızdırıldığını, 50 kişinin olduğu sayfaların atlandığını vurguladı!

Bu listenin ıslak imzalarla, adreslerle birlikte servis edilmesinin de tehlikesine işaret etti ve ”Yönetimin ne hale geldiğinin göstergesi” dedi.

”Üstelik de listede olsam ya da olmasam, Bursa’dan bir başkası yer alsa ne olur, ben bunu önemsemiyorum. Sayın Davutoğlu bizzat kendisi davet etti. ‘Kurucular arasında yer almanı istiyorum’ dedi, ben de davete icabet ettim. Önemli olan ülkeye hizmet etmek, fayda sağlamak” diye konuştu.

 

***

CHP’de ilçe kongre takvimi netleşti

 

CHP’dedelege seçimleri tamamladı ve ilçe konreleri süreci başladı.

Çoklu adaylar birbirleriyle yarışıyor. Bu çekişmeli yarışta, bakalım ipi hangileri göğüsleyecek.

17 ilçede kongre takvimi netleşti. Buna göre ilçeler ve kongre tarihleri şu şekilde:

Osmangazi 14 Aralık Cumartesi, Gemlik 15 Aralık Pazar, Karacabey 17 Aralık Salı, Mustafa Kemalpaşa 19 Aralık Perşembe, Mudanya 21 Aralık Cumartesi, Yıldırım 22 Aralık Pazar, Orhaneli 24 Aralık Salı, Yenişehir 24 Aralık Salı, Harmancık 25 Aralık Çarşamba, Keles 27 Aralık Cuma, Orhangazi 28 Aralık Cumartesi, İnegöl 29 Aralık Pazar, Büyükorhan 4 Ocak 2020 Cumartesi, Kestel 4 Ocak 2020 Cumartesi, Nilüfer 5 Ocak 2020 Pazar, İznik 11 Ocak 2020 Cumartesi, Gürsu 19 Ocak 2020 Pazar.

 

***

Sen de diğerlerine ver

 

Başkalarından beklediklerini

sen de diğerlerine ver:

Gülümse, iyi düşün, zaman ayır,

dinle, anlayış göster ve

sevdiğin şeyleri paylaş.

 

***

Günün Sözü

 

”Fazla tevazunun sonu,

vasat insandan

nasihat dinlemektir.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?