Yakup ÇUKUR
Yakup ÇUKUR
yakupcukur@kentgazetesi.com
İlk adım – 03 Aralık 2018
  • 0
  • 02 Aralık 2018 Pazar
  • +
  • -

“Daha çocuksun, sen kimsin ki böyle bir şeye kalkışıyorsun?” diyeceklerdir. Unutma, annen ilk adımı attırmak için ne mücadeleler verdi, bir ömür boyu düzgün yürümen için iyi bir eğitimden geçtin, cesaretli ol ve silkelenerek en zor olan İlk adımını at.

Korku üzerine gelecek, senin cesaretini zayıflatacak. İçindeki korkaklık sana “sen kimsin ki, şimdiye kadar ne yaptın ki?” diyecek. Korkunun en büyük besleyicisi hareketsizliktir, inanırsan ve harekete geçersen içindeki korkuyu yenersin.

Yalnızlıktan mı korkuyorsun? Kendini bir gözden geçir ve bir yerden başla.

Önce sana sağlıklı bir yaşamı veren rabbinle bütünleş, kararlı ol , cesaretin diğer yüzü kararlılıktır. İkisi kardeştir. Biri birinden ayrılmaz. Cesaret, kararlılığın ardından gelir.

Cesaret.

Korkak olmak, yok olmak gibidir.

Senin cesaretine uzağındakiler değil içindeki vesveseler savaş açar. Tekrar geriye dönüşün için kararlı yürüdüğün hayatındaki yapmış olduğun iyilikler elinden tutar. En karanlık ve En ihtiyacımız olduğu vakitlerde çıkar karşımıza, biz nasıl olduğunu bile anlayamadan…

“İyilik yap denize at” demiş atalarımız.

O yüzden yaptığımız iyiliklerden hemen karşılık beklemek beyhude bir bekleyiştir.

Bizim soyumuz toprak sonumuz da topraktır.

Kendimize yeniden soy aramak gibidir içimizdeki korkaklıklar. Aş yapmak için kepçeye ihtiyacımız olduğu gibi bir birbirimize bu günlerde daha çok ihtiyacımız var.

Korkarak başaramayız bir adım atmak gerekir, ilk adım…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?