Yeni Karaman Yüzme Havuzu Yenilendi

Osmangazi Belediyesi, Yeni Karaman Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun üstünü çelik çatı ile kapatarak dört mevsim kullanışlı hale getiriyor.

Yeni Karaman Yüzme Havuzu Yenilendi

Osmangazi Belediyesi’nin Yeni Karaman Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nu daha modern hale getirmek için yeniliyor. Havuzun fiziki yapısı takviye edilirken,

havuzun kış aylarında üstünün kapatılmasını sağlayan hava destekli membran yerine çelik konstrüksiyon akustik metal çatı kaplaması yapıldı. Ayrıca havuzun etrafı temellerine kadar kazılarak etrafına betonarme çerçeve oluşturuldu. Tesisteki duşlar ve tuvaletler de tamamen yenilenirken idarî binaya iki yeni ofis inşa edildi.

Yeni Karaman Yüzme Havuzu’nun Osmangazi Belediyesi’nin en faal kullanılan havuzu olduğunu belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Yaz döneminde üstü açık olarak kullandığımız bu havuzumuzun üstünü kış döneminde balon sistemiyle kapatıyorduk. Dört mevsim kullanılan bir tesis olduğu için bu havuzumuzu daha modern hale getirmek adına yenileme çalışması başlattık. Çelik çatı ile havuzu kapalı hale dönüştürüyoruz. Çalışmalar bittiğinde vatandaşımıza daha modern, kaliteli ve sağlıklı bir hizmet sunmuş olacağız. Havuzdaki yenileme çalışmalarında sona yaklaştık. Önüümüzdeki günlerde havuzumu tamamen yenilenmiş haliyle hizmete açacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?