Yıldız Dağı Kayak Sezonuna Hazırlanıyor

Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nde kayak sezonu için çalışmalar devam ediyor.

Yıldız Dağı Kayak Sezonuna Hazırlanıyor

Yeni sezon hazırlıkları yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Buruciye AŞ Genel Müdürü Mustafa Altun’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Türkiye’nin yıldızı olma yönünde her sezon bir önceki sezona göre daha iyi hizmet vermeyi hedefleyen kayak merkezinde bulunan mekanik sistem ve alt yapının bakım çalışmalarının, kayak sezonunun kapanır kapanmaz başladığını söyleyen Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya,”Çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Kayak merkezimiz, teleferikler, pistler ve karlama sistemiyle bir bütün olarak teknolojinin kullanıldığı bir tesis. Burada bulunan cihazlarda ister istemez sezon içerisinde yıpranıyor. Dolayısıyla kış hazırlığına sezon biter bitmez başlanıyor. Yaz boyu bütün teleferik, suni karlama sistemleri, yürüyen bantlar, tamir, bakım ve onarımdan geçiyor. Tesisin tamamının altyapısını tekrar elden geçiriliyor. Yaklaşan yeni sezon öncesinde vereceğimiz hizmetlerde kayak severlerin bir sıkıntı yaşamaması için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Sivas’a ve Türkiye’ye hizmet vermenin gayreti içinde olacağız.” dedi.

Buruciye AŞ Genel Müdürü Mustafa Altun ise,”Sorunsuz bir kış sezonu için elimizden gelen özen ve gayreti gösteriyoruz. Yaklaşan yeni sezon için Yıldız Kayak Merkezi olarak hazırlıklarımız sürmektedir. Sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir sezon geçirmeyi temenni ediyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?